![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
MÖBLER / Möbler, övrigt / Pigtittare 1328165
*
nr 132 8165
Pigtittare
1800-tal, björk
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 12:39:23
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel möbler pigtittare rakspegel spegel trä
-
6153 Arbetsbänk/sid..
Furu. Bredd: 118 cm, djup: 21 cm, höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:20
-
6011 Biblioteksstege
England. Höjd: 114 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:36
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:29
-
6159 Gavlar
till trädgårdssoffa, Järn. Höjd: 61 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:18
-
6292 Nattygsbord
Funkis, med intarsia, översta skiva med glas, mörk..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
5311 Vikskärm
2 delar, med kinesiskt broderi. Längd: 2x74 cm. Hö..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:29
*
Pigtittare
nr 132 8165
Pigtittare
1800-tal, björk
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/3 12:39:23 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel möbler pigtittare rakspegel spegel trä
-
6153 Arbetsbänk/sid..
Furu. Bredd: 118 cm, djup: 21 cm, höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:20 -
6011 Biblioteksstege
England. Höjd: 114 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:36 -
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:29
-
6159 Gavlar
till trädgårdssoffa, Järn. Höjd: 61 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:18 -
6292 Nattygsbord
Funkis, med intarsia, översta skiva med glas, mörk..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
5311 Vikskärm
2 delar, med kinesiskt broderi. Längd: 2x74 cm. Hö..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:29